عبداله موحد_ قهرمان کشتی

عبدالله موحد متولد  سال  ۱۳۱۸ در شهرستان بابلسر کشتی‌گیر کشتی آزاد میان‌وزن است. وی با ۶ مدال طلای جهان و المپیک در جایگاه دوم فهرست مشاهیر کشتی ایران بعد از حمید سوریان و جایگاه یازدهم تالار مشاهیر فیلا برای قهرمانان کشتی آزاد در سده بیستم قرار دارد.

 

 

منوچهر برومند _ قهرمان وزنه برداری

منوچهر برومند در 5 دی 1313 در بابلسر چشم به جهان گشود در نوجوانی به ورزش والیبال روی آوردو در سالهای اول جوانی وزنه برداری را در باشگاه خزر شروع کرد .از جمله افتخارات این پیش کسوت فقید وزنه برداری چهار بار حضور در المپیک به عنوان ورزشکار و مربی ،کسب اولین قهرمانی وزنه برداری آسیا در مانیل به عنوان سرمربی که با پنج طلا و سه برنز پرافتخار ترین عنوان قهرمانی وزنه برداری ایران می باشد،هفت سال ریاست فدراسیون وزنه برداری ،جزء 22 قهرمان  تاریخ وزنه برداری جهان که مجموع 500 کیلوگرم را کسب نمودند .پهلوان برومند در 30 آذر 96 در سن 83 سالگی بعد از سالها بیماری جان به جان آفرین تسلیم کردند.

 

 

دبیره اعظم حسنی - اولین شهردار زن ایران

شهردار اسبق بابلسر و اولین شهردار زن ایران

 

 

رمضان‌علی تیموری _قهرمان وزنه برداری

وزنه بردار ایرانی دستهٔ فوق سنگین بود. وی با رکورد ۴۳۰ کیلوگرم رکورددار دستهٔ +۱۰۵ کیلوگرم ایران و آسیا بود و اولین ایرانی بود که رکورد مجموع بیش از ۴۰۰ کیلو را به‌جا گذاشت.
رمضانعلی تیموری در دی‌ماه ۱۳۸۸ پس از سال‌ها بیماری بر اثر ایست قلبی درگذشت،